...

Приодот кон Езеро Младост за годинава остана најава

...

Питијадата во Велес заврши, изедени 41 илјада пастрмалии (фото)

...

Уште една џиновска пастрамлија во Велес (фото)

...

Рекордна пита пастрмалија во Велес (фото)

...

Возовите без возен ред

...

Подготвено за питијадата (фото)

...

Со товарни вагони се превезува огревно дрво за велешани

...

Викендов на пастрмалија вино и музика во Велес

Оглас
Се издава деловен простор од 25м2, погоден за канцеларија, адвокатура или занаетчиска дејност, во централното градско подрачје на ул. Владимир Назор бр3. позади хотел Интернационал. тел за инфо : 070 216 415 043 230 315

Трет по ред пораз за ракометарите на Борец

Светот низ слика 04.10 - 12.10

Две втори места за велешките извидници на Државен Извиднички Ориентационен Натпревар

Откриено зошто на нашите родители им било полесно да останат слаби

Од продажбата на пастрмалијата собрани 2,2 илјади денари

Банките со добивка речиси двојно зголемена во однос на полугодието лани

Како мобилниот, телевизорот, компјутерот влијаат врз сонот

Предаден во употреба Дневен центар за слепи и лицата со оштетен вид


Прибирање предлози за доделување на Деветоноемвриски признанија и награда за животно дело „Гемиџии“ за 2015 година

Општина Велес покрена иницијатива за прибирање предлози за доделување на Деветоноемвриски признанија и награда за животно дело „Гемиџии“ за 2015година.

иницијатива за прибирање предлози за доделување на награда на Општина Велес за најстудент „Проф.д-р Ѓорги Шоптрајанов“ за 2015 година

Општина Велес покрена иницијатива за прибирање предлози за доделување на награда на Општина Велес за најстудент „Проф. д-р Ѓорги Шоптрајанов“ за 2015 година

KОНКУРС за доделување на Актерска награда за животно дело „Петре Прличко“

Конкурсот се распишува со цел да се прибават предлози на кандидати за доделување на Актерската награда за животно дело „Петре Прличко“.

КОНКУРС за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2015/2016 година

За учебната 2015/2016 година, Општина Велес ќе додели:

Контакт: тел. 071 398 369, 071 390 738 akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали сте за легализација на марихуаната во Македонија за медицински цели?

  • да
  • не
Резултати

ВРЕМЕ »

Моментално
Делумно Облачно

13 °C

вторник
Делумно Облачно
Макс. 18 °C
Мин. 9 °C
среда
Делумно Облачно
Макс. 20 °C
Мин. 10 °C