...

Еден милион денари инвестирани во подобрување на системот за греење во неколку институции во градот

...

Тасева повторно победи на Сладоледијатата (фото)

...

Александар Илиевски победник на петитот Куп во далечинско пливање на езеро Младост (фото и видео)

...

На акцијата за Светскиот ден на чистење некои чистеа, други фаќаа сеир, трети фрлаат смет каде стигнат (фото)

...

На маунтин бајк до Стамбол и назад (фото)

...

Гимназијата ,,Кочо Рацин,, е домаќин на третата обука на наставници од четири држави

...

Стручњаците констатирале дека на мостот кај Башино село итно му е потребна санација

loading...

Велешанец предизвикал сообраќајка во Скопје, починала 61 годишна жена

Фудбалерите на Борец го добија дербито во Штип, под рефлектори

Светот низ слики 10 -16.09.2018

Науката открива зошто на Месечината гледаме лице

На 30-ти септември одлучуваме ЗА иднината на Македонија, порачуваат од СДСМ

Велешанец во Скопје фатен со 300 грама хероин

Во Општина Велес се работи чесно, одговорно и домаќински - кажа градоначалникот Коцевски

Пешаците и рекреaтивците ќе можат безбедно да се движат низ Градски парк

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати