Кои Македонци ги има во Гинис и за што

По четврти пат велосипедска оф роуд тура околу Велес (фото)

Програма за Питијадата 2017-та

Познати сите музички гости на годинашнава Питијада

Елена Тасева победник на 11-тата сладоледијада (фото)

14-тото издание на Питијадата во Велес од 6-ти до 8-ми октомври

Скопјани на освежување во Велес на Базен Снупи

22 ансамбли од Европа и Македонија учесници на 14-тиот ИФФ Велес 2017

Со музика и танц, децата се простија од Градинката (фото)

Баскер фест, петок и сабота во Велес

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com