Во Велешка Болница изведен операција на артроскопија на рамо

Заврши климатската рехабилитација на децата во Михајлово (фото)

Во летната крводарителска акција собрани 127 крвни единици

И годинава велешките деца на Климатска рехабилитација

Започнува реновирање на просториите на Итната медицинска помош

Во велешката касарна собрани 102 крвни единици

Што е меланом?

За УВ зраците и оштетувањето на кожата

За снимање на ехо, сега со упат преку специјалист, не преку матичните

За дијабетесот

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати