Докторите од Брза помош заборавени

Младите најзаинтересирани за проверка на ХИВ-СИДА

Здравствена состојба на жителите на Вардарски плански регион

Во велешката касарна собрани 52 единци на крв

По 30 денари за секој преглед бараат матичните доктори

Зошто здивот има непријатна миризба наутро

Собрани 131 крвна единица во четирите средни училишта во Велес

Здравата иднина е наше право - протест на болните од дијабетес

112 крвни единици од акција на MK Носачи на крстот

Медицинска сестра со кривична пријава оти ја оштетила Болницата за 500 илјади денари

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com