Голем интерес за набавка на субвенционирани велосипеди и сончеви колектори

Велешките судии собрале 162 илјади денари за Солидарен фонд, двајца од нив не уплатиле

Летните тераси од денес отвораат, Владата се премисли наместо до 20 ч отворени до 22ч

Локалната власт субвенционира при купување на велосипед и сончев термален колектор

Тргнаа автобусите кон Ресен, Битола, Прилеп, Кочани, Виница

Летните тераси на кафулињата и рестораните ќе работат до 20ч. со најмногу четири лица на маса и растојание меѓу масите

Нов сообраќаен режим околу ОУ Васил Главинов и кај пазарот во Нова населба

Заврши втората фаза од санацијата на одронот кај Цуцка

Од петок на Градски пазар продолжува продажбата на непрехранбени производи

Започна проширувањето а потоа и асфалтирање на патот од Голозинци до крстосницата за Горно Врановци и Јаболчиште

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен сончев термален и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен сончев термален колектор за 2020 година Детали

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен велосипед и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен велосипед за 2020 година Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

  • гледам тв
  • гледам серии на интернет
  • слушам музика
  • читам книга
  • играм игри, карти
  • разговарам на телефон
Резултати