ОУ Блаже Конески доби награда за селектирање на отпадот

Велешани не знаат каков воздух дишат, ама нема да знаат ниту зимава

Едни чистат други фрлаат каде стигнат

Затворање на Варницата се до добивање на ,,А,, интегрирана дозвола побараа жителите соседството

Варницата во Превалец бара ,,А,, интегрирана еко дозвола, локалната власт бара јавна расправа

Исчистени четири диви депонии создадени од граѓаните

Ридот со троска близу Велес треба за четири години да се транспортира во Малезија

И месец септември Вардар во Велес со натпросечно ниво

И реката Тополка и населбата Превалец побелеа

На акцијата за Светскиот ден на чистење некои чистеа, други фаќаа сеир, трети фрлаат смет каде стигнат (фото)

Rontis вработува магационер

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала Ронтис заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Mагационер Детали

Rontis вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала „Rontis“ заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување

Детали

Rontis вработува оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 20 (дваесет) Оператори во производство Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com