Театарскиот Фестивал на аматерски театар, без велешки претставници

Отворена изложба ,,Женски муабети,, на Гордана Винчиќ

Фестивалот ,,Војдан Чернодрински,, се покажа не фер кон некои од театрите

,,Злосторство на 21 век,, четврток вечер премиерно пред велешката публика

Расипаниот проектор ја откажа ревијата на современ германски филм во Велес

,,Свадбата,, среда вечер премиерно во велешки театар

Признанија за читателите на велешка библиотека (фото)

Книжевната награда ,,Јован Котески,, за Игор Крајчев

Во Ликовен салон групна изложба на млади уметници од Велес (фото)

Промовиран 20-тиот број на списанието Велес


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали честите акциски контроли на сообраќајната полиција, изминатите два месеци, воведоа ред во однесувањето на возачите и пешаците?

  • да
  • не
Резултати