Потребни се 182 попишувачи за Велес, Градско и Чашка

ОО на Црвен крст Велес дели за социјалните случаи, пакети со храна и хигиена

Ни по десет години не се најде сторителот на сообраќајката кај Сарамзалино, во која загина штипјанец

Ловџиите од „Руен“ го прехрануваат дивечот, поради лошите временски услови

Касиерка добила шамарница од купувач, по расправија за кусур

Вработените од ЈКП Дервен ги чистат тротоарите низ градот (фото)

Во Чашка, Градско и Лозово се работи на расчистување на снежните наноси (фото)

Мината година природниот прираст во велешко во негатива, повеќе починати лица, отколку живо родени бебиња

И натаму има граѓани кои не ја почитуваат обврската за носење заштитна маска

Во 2020-та во велешко зголемен број на починати лица

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати