Димче Крстев доби условна затворска оти измамил велешанка

Судењето за смртта на Кадиева и нејзиното бебе продолжува

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ денес се повлече од работата на Советот

Сообраќајка, сообраќајка, сообраќајки

Жител на село Бузалково фатен како превезува 12 мигранти

Автомобил излета кај пошта, тројца повредени

Четири години затвор за обљуба на немоќно лице

Условна затворска казна за Николова

Убиство во Гевгелија

Ново сведочење како Николова ветувала вработување во МВР а наплатувала во евра

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com