Десет мигранти пронајдени во автомобил кај Демир Капија

Пожар во викенд објект во Раштани

Петнаесет години затвор за кавадарчанец за убиство во обид

Момче силувано на автопат

Девојче удрено од автомобил на пешачки

Намален бројот на кражби во велешко лани

Жаклина мајката на малата Тамара кон обвинетите -правда мора да има

Велешанец на полноќ ограбен на автопат

Велешките пожарникари со помалку работа лани во однос на 2017-та

Една година затвор за сообраќајката на велешани кај Ниш

Ронтис вработува 15 оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали е потребно забрана за користење на мобилни на наставата во училиштата?

  • да
  • не
Резултати