Изложба за 50 години творештво на ликовниот уметник Војко Јаневски

Промовирани новите стрип изданија

Наградата за развој и афирмација на македонскиот стрип на Игор Стефковски -Стевац

Промовирана ,,Златоусно слово,, од Васил Тоциновски

Гостување на претставите „Јас Селма“ и „ЗОО приказна“

Стоби меѓу Истокот и Западот

Живееме, танцуваме, тагуваме...на Каргова во Ликовен салон

Македонскиот стрип претставен на 12-тиот стрип викенд во Нови Сад

Отворена изложба ,,Ризница од вредности и значења,,

Поетесата Македонка Јанчевска е добитник на наградата за животно дело ,,Коле Неделковски,,

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати