Учениците кои посетуваат дуално образование се стекнуваат со практични знаење

Цели 142 паралелки во велешко, со помал број ученици од минимално дозволениот

Општина Велес распиша јавен повик за лаптопи само за наставниците, но не и за учениците кои немаат уреди за следење на наставата онлајн

Една седмица учениците од подрачното училиште во Клуковец ја бојкотираат наставата

Во велешко учат 6.624 ученици, не 3.876 како што објави локалната власт

Дополнителен уписен рок за бруцоши на Техничко- технолошкиот факултет во Велес

На први октомври започна учебната година, децата на училиште со заштитни маски, три илјади ученици помалку од лани

Бруцошите од Техничко- технолошки факултет Велес, го имаа првиот час од новата студентска година (фото)

Кое училиште каква настава ќе организира, со физичко присуство или онлајн

И со пет , шест, десет ученици во одделение, училишта побарале онлајн настава

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

  • да
  • не
Резултати