Фудбалерите на ФК Борец 1919 стартуваа со дополнителните подготовки за продолжување на сезоната

Од формирањето на женската одбојкарска екипа на Борец (фото)

Првата одбојкарска титула во самостојна Македонија, за ОК Борец, Купот во 1994-та

Одбојката во Велес низ годините

Лидерот во Третата лига Центар, ФК Превалец со пораз симнат од врвот

Борец со два гола на Македонија ЃП, се враќа со три бода од Скопје

Победа за одбојкарите и ракометен резултат за лидерот во Втората футсал лига, велешки КМФ Кеги моби

ФК Борец во борбата за опстанок го победи актуелниот првак ФК Шкендија

Победи за одбојкарите и футсал екипата на Велес

ФК Борец 1919 со бод се враќа од Струмица, но и натаму е последен на табелата

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен сончев термален и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен сончев термален колектор за 2020 година Детали

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен велосипед и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен велосипед за 2020 година Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

  • гледам тв
  • гледам серии на интернет
  • слушам музика
  • читам книга
  • играм игри, карти
  • разговарам на телефон
Резултати