Пораз за разделба на ракометарите на Борец

Победа за одбојкарите и еден прекинат натпревар

Пораз на ракометите на Борец во Прилеп

Фудбалски признанија од ФФМ за Андреевска и Глигоров

Конституиран новиот УО на ГРК Борец

Победи за фудбалерките, футсал екипата и одбојкарите

Саниран е кровот на салата Гемџиии

Фудбалерките на Борец со победа во четврт-финалето

Ракометарите на Борец во штрајк, бараат управа и плата

Победа за одбојкарите и футсал екипата, фудбалерите, фудбалерките

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com