Фудбалерите на Борец го добија дербито во Штип, под рефлектори

Александар Илиевски победник на петитот Куп во далечинско пливање на езеро Младост (фото и видео)

Ракометарите одлучија, ќе играме во Супер лигата

Управниот одбор одлучи ГРК Борец да се откаже од Супер лигата

Фудбалерите на Борец со трета победа во низа

Со пораз КМФ Велес ги заврши предквалификациите за Лигата на шампионите

Втора победа за КМФ Велес во предквалификациите за Лигата на шампионите

Евро стартот со убедлива победа за велешкиот футсал првак

И ФК Борец и ФК Превалец елиминирани од Купот

Велешанецот Игор Леовски ќе настапува за прашка Славија

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати