Три години затвор и во повтореното судење на екс градоначалникот на Чашка, за легализацијата на ПД Чеплес

Колкумина возачи, за време на дочекот Православна Нова година, возеле под дејство на алкохол

Девојка од Велес пријавила дека пoзнаник ја принудил на секс, со повеќе негови пријатели

Поднесено обвинение за сообраќајката кај Пуста Кула, во која едно лице го загуби животот

Ноќна одисеја со часови на патниците за Битола, откако воз удри во лице, кое побегнало од местото на настанот

Сообраќајка на автопатот Велес- Скопје, кај тунелот Катланово, еден починат

Две лица починаа на Инфективно од последиците на ковид зараза, еден на 57 годишна возраст

Недела попладне сообраќајна контрола за брзо возење низ велешките улици

Ново разбојништво на обложувалница во Велес, повторно на ул. Благој Ѓорев

За браќата Кантурови 21 и половина година затвор, за обид за убиство над полицаец

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати