Повеќе оздравени 17, отколку ново заразени -шестмина, денес во велешко

Петар Печков

Денес, сабота, Министерството за здравство објави дека во велешко има повеќе оздравени лица - 17 и шестмина   ново заразени со ковид-19.   Активни се 227 случаи  а досега се заразиле 3.355 лица.

Бројот на починати од последици на корона вирусот, во велешко е 110  пациенти.

Во велешка Болница се хоспитализирани 31 пациенти, од нив на Инфективно одделение се 28  и тројца  на Интерно.  Од лежечките пациенти  24 се потврдени позитивни, четворица  пациент се сомнителни  и тројца   пациенти се со негативен брис но задржани на болничко лекување.
На кислородна поддршка се осум  пациенти. Испишан е  еден  пациенти како оздравен со по еден  негативен тест.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати