Со порази КМФ Кеги моби и КМФ Велес ја завршија есенската полуетапа од Првата футсал лига

Петар Печков

Со два порази, двете велешки екипи ја завршија есенската полу етапа од Првата футсал лига.

КМФ Кеги моби загуби на гостувањето во Скопје кај КМФ Железарец со 5:3. КМФ Велес гостуваше на Чари и загуби од КМФ Јувентус Серава со 9:3.

Со ова 11-то коло заврши есенскиот дел од првенството.  КМФ Велес остана ан 12-та освоени бода а КМФ Кеги моби на девет освоени бода.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати