Се намалува бројот на активни случаи со ковид-19 во велешко

Петар Печков

Министерството за здравство објави дека  денес понеделник, во велешко има повеќе оздравени -лица  18  и отколку  ново заразен со ковид-19, тројца.   Активни се 212 случаи  а досега се заразиле 3.358 лица.

Бројот на починати од последици на корона вирусот, во велешко е 110 пациенти.

Во велешка Болница се хоспитализирани 34 пациенти, од нив на Инфективно одделение се 31  и тројца   на Интерно.  Од лежечките пациенти  24 се потврдени позитивни, шестмина пациенти се сомнителни  и четворица   пациенти се со негативен брис но задржани на болничко лекување. На кислородна поддршка се десет  пациенти. 

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати