Починат пациент на 54 годишна возраст, 12 нови случаи со ковид-19, шест оздравени

Петар Печков

Нови 12 случаи на заразени со ковид-19 во велешко, како и шест  оздравени. Ова е билансот со корона вирусот, објавен од страна на Министерството за здравство а податоците се однесуваат за денес, петок. 

Во Болница во Скопје е починато лице од Велес,  на 54 годишна возраст. Бројката на починати лица од велешко, како последица на ковид заразата е 106.   Во велешко има 252 активни случаи а досега се заразиле 3.167 лица.

Хоспитализирани  во велешка Болница се 36 пациенти, на  Инфективно одделение  29и на Интерно седум. Од  лежечките пациенти  25 се потврдени позитивни, четворица се  сомнителни и еседум  пациент со негативен брис но задржани на болничко лекување. На кислородна поддршка се осум  пациенти. 

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати