Кривична и притвор за двајцата разбојници, кои со закана сакале да одземат пари од касиерка

Петар Печков

СВР Велес поднесе кривична пријава против К.Г.(30) и Љ.Ј.(36), двајцата од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

На 11-ти февруари, околу 20ч. во продажен објект во Велес, пријавените со закана се обиделе да одземат пари од вработената, но не успеале и побегнале- соопшти МВР.

За 15-тина минути велешката полиција ги пронашла и уапсила двете лица кои се дале во бегство.

 ОЈО Велес против К.Г.(30) и Љ.Ј.(36), отворило истрага а поради можноста да побегнат, побаран е притвор, кој судија  во претходна постапка од Основен суд Велес го прифатил и лицата се во Шутка. 

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати