Уапсени двајца велешани по неуспешниот обид за разбојништво на продавница

Петар Печков

Вчеравечер, четврток, велешката полиција  уапсила две лица, откако претходно тие се обиделе да ограбат продавница. По неуспешниот обид, двајцата велешани ја напуштиле продавницата, но вработените веќе алармирале и за кратко време разбојниците биле уапсени.

На 11-ти февруари во 20 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес ги лишиле од слобода К.Г.(30) и Љ.Ј.(36), двајцата од Велес, затоа што 15-тина минути претходно со закана се обиделе да извршат разбојништво во продажен објект во Велес - информирааа од МВР

Лицата  биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати