Регистрирани нови 24 случаи на ковид-19 позитивни во велешко, шестмина оздравени и еден починат

Петар Печков

Министерството за здравство објави дека денес, среда  во велешко има 24  лица ново заразени со ковид-19,  а шест оздравени. Активни се 235 случаи а досега се заразиле 3.398  лица.

Во текот на вчерашниот ден починат е еден пациент  на 76 годишна возраст, од Велес, позитивен, лекуван на инфективно одделение десет дена.Тоа е 111-тата жртва од ковид заразата, во велешко.

Во велешка Болница се хоспитализирани 36  пациенти, од кои 28 се потврдени позитивни, четворица се сомнителни  и  четворица  се со негативен тест но задржани на болничко лекување. На кислородна поддршка се девет  лица.  На Инфективно одделение се сместени 31 а на Интерно петмина  пациенти. Испишани се тројца   пациенти како оздравени со по еден  негативен тест.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати