Победа за КМФ Велес, пораз за КМФ Кеги моби

Петар Печков

Победа и пораз за двете екипи од Велес во Првата футсал лига.

Победи КМФ Велес против штипски КМФ Астибо со 6:3.Со ова победа тие имаа 12 бода.

Пораз забележа екипата ан КМФ Кеги моби со КМФ Јувентус Серава со 7:10, тоа беше натпревар на двата соседа на табелата, шести и седми, но со три бода разлика за гостите. 

Ова беше претпоследно 10-то коло и во последното 11-то, викендов играат  во Скопје КМФ Железарец - КМФ Кеги моби и на Чаир КМФ Јувентус Серава - КМФ Велес.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати