Колкумина возачи, за време на дочекот Православна Нова година, возеле под дејство на алкохол

Петар Печков

За време на дочекот на Православната Нова година, полицајците од СВР Велес извршиле контрола на возачите, дали управуваат возило под дејство на алкохол.

Во периодот од 17.00 часот на 13-ти  јануари  до 01.00 чaсот на 14-ти јануари констатирани се 11 прекршоци, и тоа пет во Велес, два во Кавадарци и четири во Неготино - соопштија од МВР. 

Во исто време идентични сообраќајни акции се извршиле и во други градови во Македонија.   

Сообраќајната полиција во  Струмица  и Штип констатирала  дека по единаесет  возачи возеле под дејство на алкохол, во Тетово шест, во Охрид пет и во Гостивар, Струга и Кичево по еден.  

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати