Вчера во Велес, две семејни пресметки

Петар Печков

СВР Велес попладнево информира за два инциденти кои се случиле во текот на вчерашниот  ден, понеделник. И двете биле во кругот на семејството.

На 22-ти февруари,  околу 16  часот во СВР Велес, 34 – годишна жена од Велес пријавила дека нејзиниот сопруг Б.Ќ.(42) физички ја нападнал неа и нивното малолетно дете. Тој бил лишен од слобода – инфомрираше Верољуб Додевски портпарол на СВР Велес.

На 22-ри февруари  во Полициската станица Велес, 31-годишен жител на Велес пријавил дека околу 23  часот во домот бил физички нападнат од неговиот брат Д.М.(35). Напаѓачот бил лишен од слобода – соопшти Додевски.

Од велешакта полиција додаваат дека  по целосно документирање на двата случаи ке биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати