Велешанка почина од последиците од ковид-19

Петар Печков

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби од корона вирус почина пациентка од Велес (78 години).

Таa во Скопје била  хоспитализирана на 14 мај по влошувањето на здравствената состојба.

Ова е деветти случај на починат велешанец, поради компликации предизвикана од ковид-19.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати