Иванковчани бараа наместо дел да се бетонира цела улица, локалната власт ја повлече механизацијата

По седумстотини патници дневно патуваат со воз во земјава, двојно помалку од лани

Од Автобуската станица во Велес почнуваат да сообраќаат линиите за Виена и Белград

Маслодајна чека градежна дозвола за нова инвестиција, но не поднела основен проект

Повратот на ДДВ за купени македонски производи се зголемува од 15 на 20 отсто

На полигонот Криволак се реконструира патната мрежа во должина од 75 км

Летово нема да сообраќа сезонскиот патнички воз од Белград за Солун и обратно

Ако во проектот немаше развој на локален туризам, преку патот до винаријата, немаше да го добиеме грантот од еден милион евра- вели Коцевски

324 илјади граѓани до 18-ти јуни ќе добијат платежна картичка

По 15-ти јуни, проверете дали добивте ваучер за домашен туризам, ако немате приход поголем од 15 илјади денари месечно

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати