Уште еден напад на вработена во продавница, удирана со метла

Петар Печков

Нов напад на вработена во маркет, од страна на потрошувач. Настанот се случил вчера, вторник претпладне. Според очевидци, инцидентот се случил додека вработена со метла чистела пред објектот, мажот ја земал метлата и почнал со неа да ја мава. Велешката полиција со информација за настанот, за кој ќе истражува како и зошто се случил..

„На 23-ти февруиаљри во СВР Велес е пријавено дека околу 09.50 часот на ул. „Благој Ѓорев“ во Велес, пред продажен објект, вработената А.Д.(34) била физички нападната од К.С.(68)„- соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Додава дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. За потсетување пред десетина дена, касиерка доби шамарница, од незадоволен купувач, поради недоразбирање за невратен кусур. 

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати