Одбојкарите на Борец елиминирани до Купот

Петар Печков

Одбојкарите на ГОК Борец  неочекувано се елиминирани од Купот. Тие вчеравечер загубија со уверливи 0:3  ( 21; 23; 22)од екипата на ОК Шкендија, откако претходно и во Тетово беа поразени со 2:3. Овој резултат ги исфрли од завршницата на Купот.  Ова е четврти пораз во серија за велешките одбојкари месецов, два во првенството и два во Купот.

Беа извлечени паровите со 1/16 за ракометниот Куп. Велешкиот прволигаш ГРК Борец за противник го доби суперлигашот РК Пролет 62 од Скопје.  Се игра еден натпревар, велешани гостуваат на фаворитот, на 25-ти февруари.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати