ОО на Црвен крст Велес дели за социјалните случаи, пакети со храна и хигиена

Петар Печков

Десетина волонтери на ОО Црвен крст  Велес неделава делат хуманитарни пакети за семејствата во социјален ризик. Треба да се поделат 100 пакети, по 50 со храна и исто толку со хигиенски средества. Донацијата е од  централата на Црвен крст во Скопје.

Продолжуваат  активности за ублажување на кризата која ја предизвика пандемијата со корона вирусот.  Целта е да  се помогне на лицата кои немаат вработување и ниски примања. Освен во Велес, пакети со хуманитарна помош се доделија и во дел од населените места во Општина Чашка. Утре  ќе бидат посетени и жители во Општина Градско - кажа Орце Николов, секретар на ОО на Црвен крст Велес. 

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати