Нови 16 случаи на позитивни на ковид-19 и 10 оздравени, во велешко

Петар Печков

Министерството за здравство објави дека денес, вторник во велешко има 16 лица ново заразени со ковид-19,  а 10  се оздравени. Активни се 218  случаи а досега се заразиле 3.374  лица.

Од  последиците на корона вирусот, во велешко починале 110  лица од велешко.

Во велешка Болница се хоспитализирани 34 пациенти, од кои 30 се потврдени позитивни, еден е сомнителен и  тројца  се со негативен тест но задржани на болничко лекување. На кислородна поддршка се девет  лица.  На Инфективно одделение се сместени 30  а на Интерно четворица  пациенти. Испишани се четворица  пациенти како оздравени со по еден  негативен тест.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати