Еден милион денари Општина Чашка издвои за таблети, за учениците кои не можат да следат онлајн настава

Петар Печков


Советот на Општина Чашка, оддели еден милион денари средства, со кои ќе се набават таблети, за учениците кои не можат да следат онлајн настава. 

По доставената информација од страна на централните општински училишта за бројот на ученици кои потекнуваат од семејства со социјален ризик, а немаат можност да следат онлајн настава, на својата 46-та седница донесе одлука еден милион  денари од општинскиот буџет да бидат употребени за набавка на таблети.

Истите  кои ќе им бидат доделени на ООУ ,,Лирија" и ООУ ,,Тодор Јанев", наменети за ученици од социјално ранливи семејства.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати