Распишан конурсот за упис на ученици во прва година средно

За учениците кои не можат да следат онлајн настава, локалната власт набави 262 таблети

Локалната власт на Општина Чашка набави 35 компјутери за наставниците од основните училишта

Еден милион денари Општина Чашка издвои за таблети, за учениците кои не можат да следат онлајн настава

Општината со 1,3 милиони денари ќе набави таблети за учениците кои немаат можност да следат онлајн настава

„Алијанс уан“ донираше компјутери за училиштето во село Сливник

Коцевски- греење во ОУ Блаже Конески има, од денес започнаа топлите проби на новиот топловоден систем

Учениците кои посетуваат дуално образование се стекнуваат со практични знаење

Цели 142 паралелки во велешко, со помал број ученици од минимално дозволениот

Општина Велес распиша јавен повик за лаптопи само за наставниците, но не и за учениците кои немаат уреди за следење на наставата онлајн

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати