Две лица починаа на Инфективно од последиците на ковид зараза, еден на 57 годишна возраст

Петар Печков

По подолго време во велешка Болница регистрирани се два смртни случаи, на починати лица, како последица на ковид-19.

Во текот на вчерашниот ден се починати двајца пациенти , еден на 57 годишна возраст од  Горно Оризари, хоспитализиран на Инфективно  одделение еден  ден и пациент на 82 годишна возраст од Велес, лекуван на инфективно одделение 12 дена - кажа др- Елеонора Јованова портпарол на Општа Болница Велес.

 Со ова бројката на починати лица од велешко, од корона вирусот достигна до 96.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати