Црквата Св. Кирил и Методиј вечерва ги отвори вратите за верниците (фото)

Петар Печков

Велешани поитаа да ја посетат црквата Св. Кирил  и Методиј, која  ќе биде осветена утре в недела. Попладнево имаше вечерна богослужба.

На неа  служеше Митрополитот Дебарско - Кичевски г. Тимотеј а гостин беше Митрополитот Брегалнички г. Иларион. 

Во продолжение  настапија двата велешки црковни хора,  Св. вмч. Пантелејмон“ од Велес и младинскиот црковен хор „Св. Кирил и Методија,,.

Поради дождот програма беше скратена и изведена во храмот.

Осветувањето на храмот Св. Кирил  и Методиј е в недела од  8 часот. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати