Се вакцинираа од ковид-19, дел од вработените во Хигиенски

Петар Печков

Денес се вакцинираа дел од вработените во Центарот за јавно здравје. Тие ја примија вакцината за заштита од ковид-19, во модуларната болница на Инфективна Клиника -Скопје.

Вакцинирани се 13 здравствените работници, тие што се први при контактот се лица потенцијално заразени со ковид, вработените од лабораторија и од епидемиолошката служба.  Останатите ќе се вакцинираат во следната група, наредните денови - кажа д-р Весна Николовска Неделкова, директор на Центарот.  

Претходните денови се вакцинираа дел од вработените  здравствени работници од велешка Болница, па од Здравен дом, од  итната помош.  

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати