Пораз за одбојкарите, реми за КМФ Кеги моби

Петар Печков

Пораз за одбојкарите на ГОК Борец во првото коло од разигрувањето за титулата првак. тие во Струмица загубија со максимални 3:0 ( 15, 20, 17) од екипата на ОК Струмица ЏИО. Домаќините кои се прв фаворите за освојување на шампионатот, лесно стигнаа од победата. Првенството продолжува во месец февруари.  

Во Првата фустал лига реми  и пораз за двете велешки екипи.  КМФ Кеги моби дома одигра 3:3 со екипата на   КМФ Црна река. КМФ Велес е поразен од КМФ Проект  Цико дома со 4:7. По девет кола КМФ Кеги моби е седми со девет бода  а КМФ Велес е деветти, со шест бода, на табелата од  12 екипи. Во следното коло  кое се игра в среда КМФ Велес  гостува на КМФ Црна река во Кавадарци а КМФ Кеги моби игра со КМФ Астибо во Штип.

Во Втората кошаркарска лига Исток, втор по ред одложен натпревар на КК Борец баскет. Требаше да играат со КК  Пробаскет. За в сабота е предвидена средба во Чаир во Скопје со КК Шкупи.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати