Победа во гости на КМФ Велес, пораз за КМФ Кеги моби

Петар Печков

Се одигра деветтото коло од Првата футсал лига. Двете велешки екипи забележаа победа и пораз. 

КМФ Велес како гостин славеше во Кавадарци над екипата на КМФ Црна река со 3:6 со што се искачи на табелата со девет освоени бода.

КМФ Кеги моби загуби во Штип од КМФ Астибо со 7:6 и остана на  девет освоени бода. Во следното 10-то коло играат КМФ Кеги моби -КМФ Јувентус  и КМФ Велес- КМФ Астибо.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати