Пешаците и рекреaтивците ќе можат безбедно да се движат низ Градски парк

Петар Печков

Пешаците и рекреативците од денес ќе можат непречено да се движат, во одреден дел на денот,  низ Градскиот парк.   Стартува измената на сообраќајниот режим на пристапната улица, што е по  барањето на рекреативците кои го посетуваат паркот.

Решението  овозможува  непречено движење на пешаците и рекреативците кои масовно ја користат оваа улица особено во утврдените часови  во текот на денот и истовремено обезбедува заштита на животната средина. Реагиравме согласно законските прописи. Поставена е вертикална сообраќајна сигнализација, со која се забранува  движење на моторни возила на улицата. Забраната за возила  важи со временско ограничување  - најави градоначалникот Аце Коцевски.

 Во летниот  период забраната е од 6 ч. до 9 ч и од 18 ч. до 21 ч. а во  зимскиот период од 6 ч. до 9 ч. и од 17 ч. до 20 ч. Забраната не се однесува на возилата за итна медицинска помош, возилата на противпожарната единица и  возилата на МВР“.

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати