Од понеделник, во училиште, кој кога на настава

Петар Печков

Од понеделник, 4-ти септември во училишните  клупи повторно седнуваат учениците во основното и средно образование. Во продолжение ТрМр обезбеди информација, кој која смена е и во колку часот на настава.

           ОУ Блаже Конески

Второ, трето, четврто, петто 3 и 4, шесто и осмо одделение   од 7,30ч.

Седмо, деветто ,   петто 1,2, и 5 попладне од 13ч.

Првачињата од 8 часот 

         ОУ Благој Кирков

Сите  од второ до деветто одделение од 7 часот, првачињата од 8ч.

        ОУ Васил Главинов

Второ, четврто, шесто и осмо одделение од 7,30ч.

Трето, петто, седмо и деветто одделение од 13ч. првачињата  од  8ч.

Наставата во подрачното училиште во Превалец започнува за сите во  7,30ч

Наставата во подрачното во Бузалково за  шесто, седмо,  осмо и деветто одделение започнува во 7ч

 За прво, второ, четврто  и петто одделение во  13ч.

Наставата во подрачното училиште во Сливник  за сите од прво до петто одделение започнува во 8ч.  

     ОУ Јордан Хаџи Константинов Џинот   наставата  за сите започнува во 13ч.

        ОУ Св. Кирил и Методиј  наставата за сите од второ до деветто одделение започнува во 8ч. а првачињата во 9ч. 

  Во ОУ Рајко Жинзифов во Горно Оризари сите започнуваат во  8 ч.

Во ОУ Стојан Стојчевски Буридан во Иванковци  од прво до петто наставата започнува во 8 ч а од 12 ч. за учениците од шесто до деветто одделение.

        Средни училишта

Гимназија Кочо Рацин наставата започнува во  7,30ч

Хемиска Димитрија Чупоски наставата започнува во  13,30ч

Економско Јовче Тесничкиов наставата започнува во 7,30ч.

Коле Неделковски  прва и трета година во 7,30ч

Втора и четврта од 13,30ч 

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати