Моника Андова е вешта жена на Велес за 2020 (фото)

Петар Печков

Вчеравечер се одржа 27-то издание на манифестацијата Вешта Жена за Велес. Годинашен победник е Моника Андова со маса насловена ,,Свадбен венец,,.   

Моника која ќе прави свадба во јуни, и од тие причини победничката маса ја насловила токму така. 

На годинешното издание Вешта жена учествуваа четири велешанки. 

Завршната манифестација ќе се одржи, во првата половина на месец мај, во манастирот Лешок.

Сите учеснички добиваат како награда викенд патување за Хвар -Хрватска. 

Организатор беше манифестацијата ,,Вешта жена,, од Тетово заедно со Организацијата на жени од Велес. 

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

  • зголемување на казните за не носење маска
  • затворање на одредени градови, општини со голем број заразени лица
  • повторно воведување полициски час
Резултати