Доделени првите подароци за првото новороденче годинава во Велес

Петар Печков

Денес првото новороденче во Велес годинава, ги доби традиционалните подароци од локалната власт, чек во висина од 12 илјади денари, колку што се доделува  и претходните години. 

Подароци донирале и Евангелската црква, Ротари Клуб и Невладина организација "Подари насмевка". Поради здравствено -безбедносни причини по бебето и мајката, не е остварен контакт со нив.

Затоа пак со фотографија  од велешката Болница, јавноста во градот може да се запознае со мајката Симона    и бебето -девојче кое се уште нема име.

Симона Панова  се породи во домашни услови на 3-ти јануари во 21,.30 ч додека татко на новороденчето е  Љупчо Митров.  Ова е нивна прва рожба.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати